Doğuş Kozmetik Tarihçe


Doğuş Kozmetik A.Ş. 1960 yılında Ömer DEDEMEN tarafından Azimli Ticaret Ltd. Şti. olarak kurulmuştur. 1978 yılından sonra faaliyetlerine Azimli Kırtasiye ve Itriyat Ticaret Ltd. Şti. olarak devam etmiştir.


1996 yılında Doğuş Kozmetik A.Ş. adını alan firmamız, 2000 yılından bu yana NASCITA, TRINA, ELLY, TRICOLOR ve CASHMERE markalarındaki kişisel bakım ürünleriyle, Türkiye genelindeki tüm parfümeri, ulusal ve yerel marketler, drugstore, eczane, deparman mağazalar olmak üzere bir çok farklı kanala dağıtım yapmaktadır.


Doğuş Kozmetik A.Ş. kendi markalarına ilave olarak, JOHNSON WAX ANKARA, EVYAP GIDA KANALI ANKARA, EVYAP –AROMEL KOZMETİK PARFÜMERİ KANALI, VILEDA ANKARA, PHILIPS AYDINLATMA GRUBU TÜRKİYE, LOREAL PARFÜMERİ TÜRKİYE,HERBADERM TÜRKİYE, PARLUX TÜRKİYE, SEBAMED İÇ ANADOLU-BATI KARADENİZ, BAMBİNO İÇ ANADOLU gibi bir çok uluslararası markanın dağıtımını yapmaktadır.


Doğuş Kozmetik A.Ş. ; son yıllarda, e-ticaret sektörüne yatırım yaparak kozbino.com.tr ve nascita.com.tr alışveriş sitelerini hayata geçirmiştir.


Doğuş Kozmetik A.Ş. ; ANKARA’ da bulunan 15.000 m2 lik, 7550 euro palet kapasiteli, Lojistik merkezinde ; toplamda 180 kişilik deneyimli kadrosu ile tüm TÜRKİYE’ ye en iyi şekilde hizmet vermektedir.

Johnson Wax

Doğuş Kozmetik A.Ş; Johnson Wax markasının ürün gruplarından; Pronto, Mr.Muscle, Glade, Raid gibi markaların 1993 yılından bu yana dağıtımını yapmaktadır.


KEŞFET

Evyap Gıda

Doğuş Kozmetik A.Ş; Evyap Gıda markasının ürün gruplarından; Fax, Duru, ActiveX, Evy Baby gibi markaların 1957 yılından bu yana dağıtımını yapmaktadır.


KEŞFET

Philips Lightining

Doğuş Kozmetik A.Ş; Philips Aydınlatma markasının ürün gruplarının (Halojen ve Led Grubu) 2009 yılından bu yana dağıtımını yapmaktadır.


KEŞFET

Evyap Aromel Cosmetic

Doğuş Kozmetik A.Ş; Evyap Aromel Cosmetic markasının ürün gruplarından; Privacy, Blade, Emotion, Bellissima gibi markaların 1957 yılından bu yana dağıtımını yapmaktadır.


KEŞFET

Vileda

Doğuş Kozmetik A.Ş; Vileda markasının 1994 yılından bu yana dağıtımını yapmaktadır.


KEŞFET

L'oreal

L’oreal Company has a lot of brands like L’oreal Paris, Elseve, Studio Pro, ColoRista, Botanicals Fresh Care, Studio Line, Maybelline, Garnier, Excellence ve Dermo in their structure. Dogus Kozmetik A.S. is an exclusive distributer of Loreal Products since 1995.


KEŞFET

Herbaderm

Doğuş Kozmetik A.Ş; cilt ve vücut bakım ürünü markası olan Herbaderm’in 2010 yılından bu yana dağıtımını yapmaktadır.


KEŞFET

Parlux

Doğuş Kozmetik A.Ş; İtalyan Parlux (profesyonel fön makinesi) markasının 2013 yılından bu yana dağıtımını yapmaktadır.


KEŞFET

Sebamed

Doğuş Kozmetik A.Ş; Sebamed markasının ürün gruplarından; Deotak, Gvynia, Depitak, Omega Pharma gibi markaların 2017 başından bu yana dağıtımını yapmaktadır.


KEŞFET

Bambino

Doğuş Kozmetik A.Ş; bebek ürünleri markası Bambin’nun o 2016 yılından bu yana dağıtımını yapmaktadır.


KEŞFET